Od začátku své kariéry působil jako šéfdirigent vynikajících českých a slovenských orchestrů: Komorní opera Praha (1985-7), Janáčkova filharmonie Ostrava (1991-93), Státní filharmonie Brno (1991-95), Sinfonietta Žilina (1995-2000), u téhož orchestru od 2010 jako hlavní hostující dirigent, Komorní filharmonie Pardubice (1997- 2009), Orchestr baletu Národního divadla Praha (2001-02), Státní opera Praha (i umělecký ředitel, 2003-05). Např. Donizetti Lucie z Lammermoor, Prokofjev Popelka, Dvořák Rusalka, a premiéry Janáček Káťa Kabanová, Gounod Faust a Markéta, v Národním divadle v Praze Glazunov balet Raimonda.
Od jara 2014 je šéfdirigentem Aichi Central Symphony Orchestra Nagoya. Je stálým hostujícím dirigentem Slovenské filharmonie, a čestným členem Filharmonie Brno.
Leoš Svárovský je pravidelně zván na podia mnoha významných hudebních festivalů jak v Českém republice, tak i v zahraničí.
Leoš Svárovský je prezidentem Mezinárodního hudebního festivalu Emy Destinové v Českých Budějovicích, oblíbeným hostujícím dirigentem na festivalu Smetanova Litomyšli (2019 jej čeká koncert s Olgou Peretyatkou), v Českém Krumlově, na Janáčkově Máji, Velikonočním festivalu duchovní hudby v Brně a na MHF Petra Dvorského v Jaroměřicích nad Rokytnou.
Uvedl světovou premiéru českého autora Slavomíra Hořínky Koncert pro housle se sólistkou Sophií Jaffé a Českou filharmonií v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Brno.
Pravidelně vystupuje na prestižním Rheingau Musik Festival, kde společně s Filharmonii Brno a Českým filharmonickým sborem Brno uvedli Massenetovu Máří Magdalenu, Dvořákovo a Verdiho Requiem, monumentální oratorium Franze Liszta Christus, Berliozovo Rome a Julietta, Dvořákovo Stabat mater Orffova Carmina Burana,Slovanské tance A. Dvořáka. V roce 2018 bernsteinovském výročí s Chichester žalmy, Missa brevis a Symfonie č.9 A. Dvořáka.
Byl hostem i na dalších mezinárodních hudebních festivalech jako jsou Europäischen Wochen Passau, Aspekte Salzburg, George Enescu Festival Bucarest, Colorado Musik Festival, Settimane musicali di Ascona, Bratislavské hudební slavnosti, Musica Sacra Norimberk, Dias da Música em Belém, Mezinárodní hudební festival v Meranu a další.
V minulých sezonách dirigoval a spolupracuje se všemi českými, moravskými i slovenskými orchestry, SOČR (turné SRN 2015, četné koncerty v Linci a Innsbrucku), PKF, ČF, FOK, FB, ČNSO, MPO, JFO, KF Pardubice, Filharmonii B. Martinů a další. Společně s Filharmonii Brno (poslední turné v SRN 2015 Alte Oper Frankfurt, Essen, Mannheim, Mnichov, Erlangen) se vrací po velkých úspěších na turné do Japonska (unor 2019), dále i se Slovenskou filharmonií (2018 a 2021), PKF v Sýrii, Čína (2019) se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu na jeho turné v SRN, i Českou filharmonií na jejich turné po USA.
Spolupracuje s mnoha zahraničními orchestry, jmenujme alespoň Orchestre de Pays de la Lorraine Metz, Staatskapelle Dresden, Beethoven Orchester Bonn, Stuttgarter Philharmoniker,
Mozarteum Orchester Salzburg, Bach Collegium München, Residentie Orkest den Haag, RTL Symphony Orchestra Luxembourg, Bruckner Orchester Linz, Orquestra Metropolitana de Lisboa, Shanghai Radio Symphony Orchestra, Radio Symphonie Orkest Utrecht, The Colorado Music Festival Orchestra, Zagreb Philharmonic Orchestra, Seoul Philharmonic Orchestra, Presidential Symphony Orchestra Ankara, Dortmunder Philharmoniker, Tokyo Metropolitan Symphony Orchestra, Maltská filharmonie, Arménská filharmonie a další.
Po svém debutu se Symfonickým orchestrem P. I. Čajkovského v Moskvě (šéfdirigent V. Fedosejev), se kterým jej váže dlouhodobá a trvalá spolupráce, následovaly další koncerty v Praze na Hradě a ve Velkém sále Moskevské Konzervatoře.
Během své kariéry vystoupil a spolupracuje s významnými sólisty např.: Josefem Sukem, Rudolfem Firkušným, Václavem Hudečkem, Igorem Ardaševem, Ivanem Ženatým, Igorem Oistrachem, Stefanem Vladarem,V. Pikajzenem, Davidem Geringasem,V. Ortizem, G. Opitzem, Dianou Damrau, Hakanem Hardenbergerem, Katjou Ricciarelli, Miriam Gauci, Kurtem Rydlem, Sergejem Larinem, Nicolou Martinuccim, Evou Randovou, Dagmar Peckovou, Petrem Dvorským, Ljubou Orgonášovou, Rudolfem Buchbinderem, Alfonsem Kontarskim, Leilou Josefowicz, Christianem Polterou, Fazilem Sayem, U. Ughi, Xavierem de Maistre, Sophií Jaffé, A. Korobeinikovem, Giovannim Belluccim, Ch. Margiono, S. Kovatschwitch, Daniell de Niese, Sumo Jo, Dai Miyata, Andrejem Baranovem, Olga Peretyatko a dalšími po celé Evropě, USA, Kanadě, Jižní Americe, Japonsku a v Koreji.
Diskografie Leoše Svárovského obsahuje více než 24 CD u různých firem v ČR, SRN, USA, Japonsku, Slovensku a Francii (Panton, Supraphon, JOD, Thoroform, WEA, Records, New Classic).
Pravidelné abonentní koncerty v Bratislavě, Žilině, Košicích, Zlíně, Olomouci, Ostravě a v Praze, dále koncerty v Japonsku v Tokiu a Nagoji doplňují nabitý kalendář dirigenta Leoše Svárovského. Další turné jej čeká v únoru 2019, společně s Filharmonii Brno v Japonsku, s PKF Čína, debut v Malaze, s orchestrem Čajkovského koncerty v Moskvě a v Číně, s JFO turné v listopadu 2019 v Koreji.
Koncerty
Koncert ke 40. výročí premiéry filmu Amadeus Miloše Formana
Moderuje Hana Dohnálková
Talent Prahy 5 — koncert laureátů
Talent Prahy 5 — koncert laureátů
Silvestergala
E1 Ohnivé baroko
D1 Ohnivé baroko
Turné Tchaj-wan 2022
Turné Tchaj-wan 2022
Turné Tchaj-wan 2022
Turné Tchaj-wan 2022
Slava Ukrajini | Benefiční koncert pro Ukrajinu
PKF — Prague Philharmonia
Na cestách časem
Hudba svým kouzelným hlasem
přemístit nás umí v čase.
S orchestrem dnes proletíš
hned několik století.
Na cestách časem
Hudba svým kouzelným hlasem
přemístit nás umí v čase.
S orchestrem dnes proletíš
hned několik století.
Smetanova Litomyšl: Velké finále – OLÉ!
Jana Šrejma Kačírková — soprán
Václava Krejčí Housková — mezzosoprán
Adam Plachetka — baryton
Josef Špaček — housle
Talent Prahy 5 - koncert laureátů
Christopher Porteous — housle
Martin Janda — klarinet
Jiří Javůrek — klarinet
Zora Kalinová — soprán
Filip Sychra — moderátor